På Oh My hittar du typ 100 kompisar

Kontakta oss på Oh My

Nya uppdrag

Niclas Wikström

nicke@ohmy.se

070 247 88 80

VD

Sara Thun Arodén

sara@ohmy.se

076 241 14 85

Jobb & Praktik

ansök här

Säg hej

hej@ohmy.se
Växel 020-10 30 20

Prata med mig om:
Mat och dryck
Frida Ågren
Affärsområdesansvarig
Luleå
frida@ohmy.se
070 619 88 89
Prata med mig om:
Kreativa processer, fartfyllda workshops och TikTok-trender
Katarina Gunnerholm
Copywriter
Stockholm
katarina.gunnerholm@ohmy.se
Prata med mig om:
Hockeymålvakter från 90-talet
Daniel Cederlund
Copywriter
Stockholm
daniel@ohmy.se
Prata med mig om:
Världens alla flaggor
Viggo Lindberg
Copywriter
Stockholm
viggo@ohmy.se
Prata med mig om:
Anna Jansson
Copywriter
Uppsala
anna.jansson@ohmy.se
Prata med mig om:
Tidningen VillaLivet
Martina Lindh-Lidberg
Copywriter
Halmstad
martina@ohmy.se
Prata med mig om:
Hur man skriver 50 kul manus om Östersjön
Manja Bååth
Copywriter (föräldraledig)
Stockholm
manja@ohmy.se
Prata med mig om:
Tärnaby och guldet i Svenska Designpriset
Signe Lindgren
Design Lead
Piteå
signe@ohmy.se
Prata med mig om:
Branding eller hur man når 10 000 timmar knärehab
Sandra Bergström
Design Lead (föräldraledig)
Stockholm
sandra@ohmy.se
Prata med mig om:
Anton Bernelo
Designer
Stockholm
anton@ohmy.se
Prata med mig om:
Customer Experience (CX) och hur en kraschad webbplats kan bli ett tillfälle att bygga varumärket
Fanny Holländer
Designer
Stockholm
fanny@ohmy.se
Prata med mig om:
Vem man ska fråga
Anna Beije
Designer
Stockholm
anna.beije@ohmy.se
Prata med mig om:
Anime, e-sport och webbdesign
My Dahlstrand
Designer
Stockholm
my@ohmy.se
Prata med mig om:
Spärrningen mellan A och V, tillgängliga färger på webben eller att handjamma i Squamish
Amanda Billing
Designer
Stockholm
amanda@ohmy.se
Prata med mig om:
Illustrationer och dans
Amanda Malmros
Designer
Halmstad
amanda.malmros@ohmy.se
Prata med mig om:
Sociala medier, gaming och min resa till Nya Zeeland
Andreas Wirf
Designer
Stockholm
andreas.wirf@ohmy.se
Prata med mig om:
Prototyper och otroliga grejer i Figma
Celine Frostberg
Designer
Stockholm
celine@ohmy.se
Prata med mig om:
InDesign och vilka barfotaskor som är bäst
Daniella Näslund
Designer
Stockholm
daniella.naslund@ohmy.se
Prata med mig om:
Klassisk musik och tillgängliga PDF:er
Emma Lindmark
Designer
Piteå
emma.lindmark@ohmy.se
Prata med mig om:
Koncept, idéer och skidor
Fredric Pihl
Designer
Halmstad
fredric.pihl@ohmy.se
Prata med mig om:
Ingrid Vang Nyman
Henrik Franklin
Designer
Skellefteå
henrik@ohmy.se
Prata med mig om:
InDesign, hårdrock och World of Warcraft
Jessica Jäderås
Designer
Halmstad
jessica@ohmy.se
Prata med mig om:
Mönsterstickning och färg
Jessica Larsson
Designer
Piteå
jessica.larsson@ohmy.se
Prata med mig om:
Snygga förpackningar och hur man lär en katt att kramas
Julia Jackson
Designer
Stockholm
julia@ohmy.se
Prata med mig om:
Loom
Martin Knutsson
Designer
Halmstad
martin.knutsson@ohmy.se
Prata med mig om:
Lokala ölhak, film, reklam, gaming och Liverpool FC
Martin Runfors
Designer
Stockholm
martin.runfors@ohmy.se
Prata med mig om:
Branding, mörkrum och filmmusik
Sara Stenman
Designer
Skellefteå
sara.stenman@ohmy.se
Prata med mig om:
Branding, webbdesign och fotboll i allmänhet (Liverpool FC i synnerhet)
Tobias Filipsson
Designer
Piteå
tobias.filipsson@ohmy.se
Prata med mig om:
Böcker, magasin och identiteter
Åsa Christoffersson
Designer
Piteå
asa@ohmy.se
Prata med mig om:
Att designa snyggt och tillgängligt för webben, samt att erbjuda goda recept!
Emmelie Tiderman
Designer
Stockholm
emmelie@ohmy.se
Prata med mig om:
Fjällöpning i Jämtland, hip-hop och toppturer
Thobias Löfqvist
Designer (föräldraledig)
Stockholm
thobias.lofqvist@ohmy.se
Prata med mig om:
Freja Bager Knutz
Designer (föräldraledig)
Uppsala
freja@ohmy.se
Prata med mig om:
3D-utskrivning, fotografi och black metal
Joanan Boneu
Designer | Fotograf
Uppsala
joanan@ohmy.se
Prata med mig om:
Stökiga koncept, fysiska prylar och sprit
Andreas Johansson
Designer | Producent
Piteå
andreas.johansson@ohmy.se
Prata med mig om:
Skillnaden mellan margin och padding
Evelina Sundin
Designer | Utvecklare
Stockholm
evelina.sundin@ohmy.se
Prata med mig om:
Restaurangtips
Fredrik Nilsson
Eventproducent
Piteå
fredrik.nilsson@ohmy.se
Prata med mig om:
Affärsutveckling och rörligt innehåll
Ebba Stragne
Head of Creative Business
Stockholm
ebba@ohmy.se
076 800 98 08
Prata med mig om:
Siffror och OS i München 1972
Hans Wikström
Kamrer
Piteå
hans@ohmy.se
070 282 54 57
Prata med mig om:
Kreativa varumärken och skatepunk
Joakim Leo
Kreativ strateg
Uppsala
joakim.leo@ohmy.se
Prata med mig om:
Pasta och sociala medier
Filippa Flodmark
Produktionsledare
Stockholm
filippa@ohmy.se
Prata med mig om:
Hur man klär sig i lager på lager
Hanna Nilsson
Produktionsledare (föräldraledig)
Skellefteå
hanna.nilsson@ohmy.se
Prata med mig om:
Hur man kontaktar Jacke eller allt vi gör för Svenska hockeyförbundet
Carolina Zethraeus
Projektledare
Stockholm
carolina@ohmy.se
073 393 87 41
Prata med mig om:
Boktips och webbgrejs
Frida Berglund
Projektledare
Piteå
frida.berglund@ohmy.se
Prata med mig om:
Escape rooms eller om du vill starta något kul!
Frida Öhman
Projektledare
Stockholm
frida.ohman@ohmy.se
Prata med mig om:
Madeleine Grem Nielsen
Projektledare
Stockholm
madeleine@ohmy.se
Prata med mig om:
Helst inte sport
Patrik Ljungman
Projektledare
Halmstad
patrik.ljungman@ohmy.se
Prata med mig om:
Varumärkesstrategi och varumärkesidentitet
Therese Utterström
Projektledare
Luleå
therese.utterstrom@ohmy.se
070 257 78 20
Prata med mig om:
Precis vad som helst, och till slut kommer du behöva be mig vara tyst! 🙂
Mikael Blomkvist
Projektledare
Uppsala
mikael@ohmy.se
070 237 47 38
Prata med mig om:
Madeleine Rahm
Projektledare
Uppsala | Stockholm
madeleine.rahm@ohmy.se
Prata med mig om:
Design och gamla båtmotorer
Richard Ollén
Projektledare
Stockholm | Uppsala
richard@ohmy.se
Prata med mig om:
Internetsaker
Jakob Dahlbäck
Projektledare | Producent
Piteå
jakob@ohmy.se
Prata med mig om:
Linda Fritiofsson
Skribent
Stockholm
linda.fritiofsson@ohmy.se
Prata med mig om:
Redaktionell text
Monica Forsberg
Skribent
Halmstad
monica.forsberg@ohmy.se
Prata med mig om:
Hur man pimpar snabbnudlar på bästa sätt
Sara Steinholtz Sparby
Skribent
Stockholm | Uppsala
sara.sparby@ohmy.se
Prata med mig om:
Keramik och magasin
Elsa Sjögren
Skribent (tjänstledig)
Stockholm
elsa@ohmy.se
Prata med mig om:
Får, kor och vilken social mediekanal ni ska finnas på
Agnes Thurfjell
Social Media Lead | Projektledare
Piteå
agnes.thurfjell@ohmy.se
Prata med mig om:
Handboll och timmerhus
Hanna Weinmar
Strateg
Luleå
hanna@ohmy.se
070 686 20 07
Prata med mig om:
Hur man får valuta för pengarna, contentstrategi och budskap
Klara Riddermark
Strateg
Stockholm
klara.riddermark@ohmy.se
Prata med mig om:
Bygga varumärken, leda innovation, trummor och längdskidåkning
Mats Långström
Strateg
Piteå
mats@ohmy.se
070 592 10 66
Prata med mig om:
Employer branding och att bygga bolag
Niclas Wikström
Strateg
Piteå
nicke@ohmy.se
070 247 88 80
Prata med mig om:
Normkreativitet och inkluderande kommunikation
Mariana Vnuk
Strateg | Copywriter
Luleå | Stockholm
mariana@ohmy.se
Prata med mig om:
Check eller vad som är det riktiga Södermalm
Petter Widberg
Säljare
Stockholm
petter@ohmy.se
073 956 49 49
Prata med mig om:
Elitserien i handboll under slutet av 90-talet
Christian Albinsson
Säljare
Stockholm | Halmstad
christian@ohmy.se
070 438 69 46
Prata med mig om:
Varför ett bolag på 100 personer behöver ett eget flygtorn
Agnes Ådell
Teamledare
Piteå
agnes@ohmy.se
073 066 10 62
Prata med mig om:
Employer branding och västkusten
Anna Thanner
Teamledare
Stockholm
anna.thanner@ohmy.se
076 010 28 48
Prata med mig om:
Drejning
Erik Backlund
Teamledare
Stockholm
erik.backlund@ohmy.se
073 512 80 28
Prata med mig om:
Hotell- och restaurangbranschen och Gotland
Emma Evanne
Teamledare
Luleå
emma.evanne@ohmy.se
Prata med mig om:
Lisa Bergsten
Teamledare
Skellefteå
lisa.bergsten@ohmy.se
Prata med mig om:
Framtidsvisioner – dina och mina
Adel Ekvall Halila
Teamledare
Stockholm
adel@ohmy.se
076 853 06 07
Prata med mig om:
Event, trevlig stämning och fina dukningar
Sandra Erkki
Teamledare Event (föräldraledig)
Stockholm
sandra.erkki@ohmy.se
070 529 14 45
Prata med mig om:
Trolleri, fotboll och att bygga starka varumärken
Gustav Kullander Dammbro
Teamledare | Affärsutvecklare
Uppsala
gustav@ohmy.se
073 525 27 23
Prata med mig om:
Webbsystem, SEO och träningsklockors dåliga kurvor
Markus Tiburzi
Teamledare | Teknisk projektledare
Piteå
markus@ohmy.se
070 656 06 49
Prata med mig om:
Göta kanal
Lucas Löf
UX Lead
Stockholm
lucas@ohmy.se
Prata med mig om:
Smultronställen på Gotland
Julia Nilsson
Utvecklare
Stockholm
julia.nilsson@ohmy.se
Prata med mig om:
Lönsammare verksamhet med webbsystem och Jiu-Jitsu
Andreas Håkansson
Utvecklare
Distans
andreas.hakansson@ohmy.se
Prata med mig om:
Kubernetes, hemautomation och teodicéproblemet
Andreas Sundström
Utvecklare
Piteå
andreas@ohmy.se
Prata med mig om:
Webbsaker och holländska specialiteter
Dirk Schots
Utvecklare
Piteå
dirk@ohmy.se
Prata med mig om:
Erik Lindgren
Utvecklare
Piteå
erik@ohmy.se
Prata med mig om:
Nördiga saker
Fredrik Lindblom
Utvecklare
Skellefteå
fredrik.lindblom@ohmy.se
Prata med mig om:
Webb och sånt
Joakim Andersson
Utvecklare
Piteå
joakim.andersson@ohmy.se
Prata med mig om:
Synthar, ankor och refactoring
Johan Eriksson
Utvecklare
Piteå
johan.eriksson@ohmy.se
Prata med mig om:
Att skriva låtar och spela i band
Lina Larsdotter Åström
Utvecklare
Piteå
lina.larsdotter@ohmy.se
Prata med mig om:
Teknologier och ramverk för webb- och apputveckling
Marcus Öhman
Utvecklare
Piteå
marcus.ohman@ohmy.se
Prata med mig om:
Teknik och problemlösning
Markus Eliasson
Utvecklare
Piteå
markus.eliasson@ohmy.se
Prata med mig om:
Snowboard
Moa Hjemdahl
Utvecklare
Piteå
moa@ohmy.se
Prata med mig om:
Sport och blandat
Staffan Westerlund
Utvecklare
Piteå
staffan@ohmy.se
Prata med mig om:
Frontend, webbutveckling, hockey och DIF
Tobias Gustafsson
Utvecklare
Stockholm
tobias.gustafsson@ohmy.se
Prata med mig om:
Viktor Löfgren
Utvecklare
Stockholm
viktor@ohmy.se
Prata med mig om:
Jacke som kan internetsaker
Emil Johansson
Utvecklare | Producent
Piteå
emil@ohmy.se
Prata med mig om:
Samtidsspaningar, organisationsbyggande och allmänt om content
Sara Thun Arodén
VD
Stockholm
sara@ohmy.se
076 241 14 85

Halmstad

Halmstad finns i vårt DNA sedan start då halva styrkan av grundare är bördiga just här ifrån. Vi sitter i samma lokaler som Hallandsposten och är vårt mest redaktionellt tunga kontor.

Strandgatan 1, 302 50 Halmstad

Hitta på google maps

Oslo

Norges sak är vår. Den norska Oh My-falangen sitter i samma kåk som Spoon och Trickle och har något utav sitt eget lilla PPP-hus på andra sidan gränsen. Kjempehyggelig!

Grensen 17, 0159 Oslo, Norway

Hitta på google maps

Luleå

Ganska precis mitt i centrum hittar vi Oh Mys Luleåkontor. Här sitter vi tillsammans med våra PPP-kompisar från Trickle och Gabardin. Ett strategtungt team med förkärlek till vinlotteri och att jämföra choklad.

Köpmantorget 1, 972 33 Luleå

Hitta på google maps

Stockholm

I Stockholm sitter Oh My tillsammans med sju andra PPP-byråer i den gamla matbutiken Paradisets lokaler som nu går under namnet People’s Paradise. Vi har ett rullband!

Brännkyrkagatan 62, 118 23 Stockholm

Hitta på google maps

Uppsala

Vårt äldsta kontor i vår nyaste stad! Tjusiga Villa Isola byggdes redan 1898, helt utan byggmästarens vetskap om att Oh My skulle flytta in 2023. Här sitter vårt koncepttunga Uppsalateam – kom förbi och vifta med studentmössan eller diskutera Sirius limbo-situation i Allsvenskan.

Torsgatan 18, 750 03 Uppsala

Hitta på google maps

Piteå

Relativt nyinflyttade mitt i Piteå city hittar du oss i korsningen Uddmansgatan/Prästgårdsgatan. Snett mitt emot kan du uppleva en bra burgare hos vår kund Bastard Burgers. Så slå gärna två flugor i en smäll när du kommer förbi!

Uddmansgatan 13, 941 32 Piteå

Hitta på google maps

Skellefteå

I det kreativa näringslivets mecka, The Great Northern, sitter vi. Vi är så många som fem stycken glada Oh Myare, men hoppas på att bli fler. Kom förbi!

Storgatan 53, 931 30 Skellefteå

Hitta på google maps